Superwizja terapeutów

Dbamy o terapeutów

Superwizja terapeutyczna odgrywa istotną rolę w zapewnieniu wysokiej jakości usług terapeutycznych. Nasi terapeuci regularnie spotykają się z doświadczonymi superwizorami, z którymi dzielą się swoimi refleksjami nad ich pracą terapeutyczną. Podczas superwizji terapeuci mają możliwość przedstawiania swoich doświadczeń, zastanawiania się nad trudnościami, które mogą napotkać w pracy z Klientami, oraz otrzymywania wsparcia i wskazówek dotyczących najlepszych praktyk terapeutycznych. Dzięki superwizji nasi terapeuci mają szansę na ciągły rozwój zawodowy i doskonalenie swoich umiejętności, co przekłada się na jakość świadczonej pomocy dla Klientów.

Dodatkowe wsparcie dla naszych terapeutów stanowi uczestnictwo w grupie Balinta. Grupa Balinta to specyficzna forma grupowej superwizji, która koncentruje się na refleksji nad relacjami terapeutycznymi. Terapeuci mają możliwość dzielenia się swoimi trudnościami, wyzwaniami i sukcesami związanymi z pracą terapeutyczną w bezpiecznej i wspierającej grupie. Uczestnictwo w zespole Balinta umożliwia naszym terapeutom zgłębianie i rozumienie dynamiki relacji terapeutycznej, co przyczynia się do wzrostu ich kompetencji i umiejętności.

Niewątpliwe korzyści dla terapeutów wynikające z superwizji i uczestnictwa w grupie Balinta to rozwój zawodowy, poszerzenie umiejętności terapeutycznych, wzrost pewności siebie, możliwość otrzymywania wsparcia i perspektyw od innych terapeutów, oraz refleksja nad własnymi doświadczeniami w pracy z Klientami.

Ale to, że nasi terapeuci są poddawani superwizji i uczestniczą w grupie Balinta, stanowi niewątpliwą korzyść dla naszych Klientów – którzy mają zapewnioną najwyższą jakość terapii, lepsze zrozumienie, empatię, bezpieczeństwo i profesjonalizm ze strony terapeuty.

Kim jest założycielka Therapy&Go?

Magdalena Turek

Na sobie stosuje wszystkie techniki oferowane przez Therapy&Go i dlatego poleca je innym. Stworzyła innowacyjny gabinet psychologiczno-teraputyczny Therapy&Go z miłością. Wierzy w holistyczną pomoc umysłu i ciała. Pomaga osobom indywidualnym i parom. Sesje prowadzi z intencją pomocy już na pierwszej sesji według Terapii Jednej Sesji (SST-Single Session Therapy).

Psycholog (Uniwersytet SWPS) , psychoterapeuta (w trakcie studiów w Katowickim Instytucie Psychoterapii), doświadczony manager (Bournemouth University), brała udział w szkoleniach z psychologii (Oxford University). Autor poruszającej książki dla dzieci, piosenek i gry karcianej o tematyce łączenia pokoleń. Z pasją i konsekwentnie realizuje swoje cele. Codziennie czyta książki, które inspirują ją do jeszcze lepszych zmian. Kocha przyrodę, muzykę i ludzi.

Inspiruje do bycia lepszą wersją siebie każdego dnia. Jej motto brzmi: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona” – Albert Einstein
Therapy&Go jest stworzone dla Twojego szczęścia i dobra.
Czy weźmiesz udział w tym procesie?

Katarzyna Szuba

Motto: „Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje.” Jan Paweł II

Zakres: terapia indywidualna, terapia pary, terapia rodzinna, interwencja kryzysowa

Podejście: Psychoterapia w nurcie integracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem podejścia systemowego i ericsonowskiego oraz terapii koherencji

Styl terapii: W pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym bardzo cenię bezpieczeństwo i wzajemne zaufanie jako fundament zdrowej relacji.

Podstawowym założeniem jest dla mnie przekonanie, że każdy człowiek ma zasoby potrzebne do rozwiązania swojego problemu. Podążam za „filozofią terapii”, jako sztuki poszukiwania i odnajdywania zasobów, uwarunkowań oraz implikacji środowiskowych zdrowia człowieka. W tym kontekście rodzinę postrzegam jako całościowy organizm, w którym to, co dzieje się z poszczególnymi członkami, wpływa na funkcjonowanie całości i odwrotnie – funkcjonowanie rodziny jako całości wpływa na zachowania, rozwój i zdrowie poszczególnych członków.

Terapia jest dla mnie fascynującą podróżą, w którą zaprasza mnie drugi człowiek, w poszukiwaniu nowych rozwiązań i dróg rozwoju. Symptomy – objawy, które nam towarzyszą, traktuję jak drogowskazy, prowadzące do dobrej zmiany i pełniące swoją ważną funkcję w systemie, którą wspólnie możemy odkrywać. Zrozumienie mechanizmu powstania konkretnego objawu daje szansę na trafną interwencję.

Od wielu lat angażuję się w społeczności rodzin adopcyjnych i zastępczych, we wspieranie, poszerzanie wiedzy i umiejętności rodziców i opiekunów w świadomym towarzyszeniu przyjętym dzieciom w ich rozwoju, zarówno intelektualnym, jak i emocjonalnym.

Fascynują mnie odkrycia naukowe w dziedzinie neurobiologii, szczególnie w kontekście rekonsolidacji pamięci emocjonalnej w ramach terapii koherencji, którą włączam w zakres oddziaływań terapeutycznych.
Superwizuję regularnie swoją pracę w Katowickim Instytucie Psychoterapii.

Wykształcenie
Uniwersytet Śląski w Katowicach: Prawo, tytuł: magister;
Uniwersytet SWPS w Katowicach: Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie;
Fundacja Ernst and Young w Warszawie: Akademia Świadomego Rodzica, Akomodacje środowiskowe z uwzględnieniem najnowszych badań dot. FASD (Alkoholowy Zespół Płodowy),

Katarzyna Korlaga

Motto: „Różnica pomiędzy możliwym a niemożliwym leży w determinacji człowieka” – Tommy Lasorda

Zakres: Stres, nagłe zmiany życiowe, konflikty rodzinne/partnerskie, problemy natury seksuologicznej

Podejście: Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, Terapia poznawczo- behawioralna, Racjonalna Terapia Zachowania

Styl terapii

Jestem psychologiem oraz uczestnikiem studiów podyplomowych na kierunku seksuologia kliniczna. W pracy z pacjentem skupiam się na budowaniu atmosfery akceptacji oraz zaufania. Moim celem jest pomoc pacjentowi/pacjentom w bieżących problemach oraz koncentracja na jak najszybszym znalezieniu rozwiązań tychże problemów. Praca w bezpośrednim kontakcie z pacjentem jest dla mnie niezwykle cenna, gdyż pozwala szybciej dostrzec trudności, ale również zasoby pacjenta oraz skuteczniej uporać się z problemami. Doświadczenie zdobyłam podczas realizowania praktyk zawodowych w szkole podstawowej oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, z tego względu zapraszam na konsultacje nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież. Wierzę, że pomoc w odnalezieniu mocnych stron i zasobów zapewni pacjentom wsparcie oraz wiarę we własne możliwości, a wskazówki zdobyte podczas terapii będą pomocne nie tylko w obecnie przeżywanych trudnościach, ale również w przyszłości.

Wykształcenie 

Uniwersytet Śląski, Psychologia, tytuł: magister, Uniwersytet SWPS, Seksuologia kliniczna, w trakcie szkolenia

Pasja

Podróże, muzyka, haftowanie. Zdecydowanie jest to słuchanie muzyki i śpiew. Słucham różnych gatunków muzyki, ponieważ zachwyca mnie piękno wydobywanych dźwięków (zarówno przez instrumenty, jak i struny głosowe). Często słuchając muzyki zaczynam też śpiewać, działa to na mnie uspokajająco i relaksująco. Ładuję baterie spędzając czas z bliskimi i przyjaciółmi. Moi najbliżsi przyjaciele są zakochani w muzyce, podobnie jak ja, dlatego często razem śpiewamy (w domu lub na karaoke).

Katarzyna Ballou 

Kompetencje:

 • Nauczycielka Nowej Ziemi – Dyplomowana Nauczycielka Jogi Kundalini / Tomasz Wiński

 • Adeptka Kursu Nauczycielskiego Jogi w podejściu Vinyasa Krama / Agnieszka i Maciej Wielobób

 • Adeptka Kursu Instruktorskiego Medytacji i Pranajamy / Szkoła Medytacji i Uważności przy Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów

 • Adeptka Satyananda Yoga Centre – Triplicane, Chennai , Indie

 • Szamański Trening Energii

 • Hipnoterapeutka / Polska Akademia Hipnozy

 • Licensed Hypnotherapy Certification / Dr. Ibrahim Siawash / Indie

 • Instruktorka Hasyajoga – jogi śmiechu / Instytut Jogi Śmiechu

 • Nauczycielka Nowej Ziemi – Dyplomowana Nauczycielka Jogi Kundalini / Tomasz Wiński

 • Adeptka Kursu Nauczycielskiego Jogi w podejściu Vinyasa Krama / Agnieszka i Maciej Wielobób

 • Adeptka Kursu Instruktorskiego Medytacji i Pranajamy / Szkoła Medytacji i Uważności przy Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów

 • Adeptka Satyananda Yoga Centre – Triplicane, Chennai , Indie

 • Szamański Trening Energii

 • Hipnoterapeutka / Polska Akademia Hipnozy 

 • Licensed Hypnotherapy Certification / Dr. Ibrahim Siawash / Indie

 • Instruktorka Hasyajoga – jogi śmiechu / Instytut Jogi Śmiechu

 • Healer Sat Nam Rasayan 

 • Yoga Life Coach

 • Joga Nidra – Quaternity Institute – Certyfikowany / 50h Yoga Alliance

 • Yoga Nidra Fasilitators

 • Terapeutka Access Bars

 • Terapeutka dźwiękiem – I-IV stopień terapeutycznego oddziaływania wibracjami dźwiękiem mis tybetańskich według tradycyjnego przekazu himalajskiego

 • Telepatka wspierająca w hipnozie

 • Uzdrowicielka w Polu Akaszy

W swojej pracy łączę szeregi technik, kreując przestrzeń doświadczeń. Jestem banitką. Samodzielnie i ze wsparciem nauczycieli, których spotykałam na swojej drodze, eksploruję dorobek naukowy ludzkości, w centrum zainteresowań stawiając istotę ludzką i jej przejawienia. Jestem wolnomyślicielką. Czerpię ze studni wiedzy tradycji jogi, psychologii, filozofii, szamanizmu, ekonomii i nauk o umyśle. Zachowując odrębność, nie pozostaję przywiązana do jednej drogi. Odkąd pamiętam, samodzielnie poszerzałam wiedzę o naturze człowieka, jego możliwościach, wrażliwości, percepcji, naturze świadomości i zachowaniach. Jestem w ciągłej obserwacji i nauce. Wychowana byłam w domu pełnym ziół, czarów i magii. Uhonorowałam mądrość pokoleniową – gdzie obecna i oczywista jest „ezoteryczna” świadomość natury. 

Katarzyna Szota – Eksner

„Kiedy zgasło nade mną słońce, musiałam sama stać się słońcem. To było trudne, ale teraz jaka wygoda”. Anna Świrszczyńska (moja ulubiona poetka)

Jestem psychoterapeutką Gestalt. Ukończyłam ​​Instytut Gestalt w Krakowie, który posiada akredytację EAGT (Europejskiego Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt) oraz EAP (Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii).

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Jestem też certyfikowaną nauczycielką jogi, dlatego praca poprzez ciało i oddech jest mi

szczególnie bliska. Od lat prowadzę kobiece grupy warsztatowe, pracuję też z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Jestem autorką książki o sile kobiet i herstorii. Prowadzę też bloga www.her-story.pl.

Jestem Liderką Równości w województwie śląskim (Stowarzyszenia Kongres Kobiet oraz

Ambasady Wielkiej Brytanii) oraz twórczynią projektu Kino Kobiet z Pyskowic i herstorycznych projektów – Poznam Panią z Pyskowic oraz toszeckiego Poznam Panią Stąd.

Doświadczam. Żyję pełnią.

Ponadto ukończyłam:

– specjalistyczny warsztat dla profesjonalistów pracy terapeutycznej ze skutkami przeżyć traumatycznych metoda IRRT (25 godzin szkoleniowych),
– szkolenie ,,Podstawy do pracy z osobami LGBTQIA’’ (50 godzin szkoleniowych),
– Roczny Program Rozwoju Osobistego – Staż Gestalt,
– warsztat ,,Analizy skryptów międzypokoleniowych’’ (30 godzin szkoleniowych),
– specjalistyczny warsztat ,,Przeniesienie i przeciwprzeniesienie w psychoterapii” (27 godzin szkoleniowych),
– Trening psychoterapeutyczny w ujęciu Gestalt z pracą przez ciało (50 godzin szkoleniowych).

Fryderyk Kula 

Mam ponad kilkunastoletnie doświadczenie jako mentor, specjalizujący się w rozwiązywaniu problemów z komunikacją międzyludzką, budowaniu kariery oraz tworzeniu właściwych relacji w różnych sferach życia, takich jak dom, znajomi i praca. Moim obszarem specjalizacji są również asertywność, motywacja i samopoznanie. Moja pasja do mentorstwa wynika z głębokiej chęci pomocy innym w rozwoju ich umiejętności. Moje bogate doświadczenie w obszarze mentoringu biznesowego pozwala mi dostosować techniki mentorowania do indywidualnych potrzeb każdego podopiecznego. Wspieram swoich klientów w ich rozwoju zarówno osobistym, jak i zawodowym, wykorzystując różnorodne narzędzia i techniki mentoringowe. Biorę udział w kursach i szkoleniach, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i umiejętnościami w swojej dziedzinie. Wierzę, że każdy ma potencjał do rozwoju i osiągania swoich celów. Jestem także zaangażowanym członkiem społeczności. Od wielu lat angażuję się w działalność strażacką, m.i.n. pełniąc funkcję Prezesa OSP Dąbrowa Górnicza Kuźniczka Nowa.

Kompetencje 

Międzynarodowy Kurs Mentoringu PROMENTOR autoryzowany przez Institute of Leadership & Management.

Kurs Trenerów oraz Studia MBA EY Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.

Studia Podyplomowe Praktyczna Psychologia Kierowania i Negocjacji oraz Skuteczna Komunikacja i Kreowanie Wizerunku na Akademii Górniczo-Hutniczej. 

Umów się na sesję dzwoniąc pod numer telefonu: +48 519562027.

Płatność możliwa jest tylko i wyłącznie przelewem przed sesją.